What To Look For In An Ethical Nail Salon

Když je čas dát si něžně milující péči, jít na mani/pedi je vždy dobrou volbou. Ale s tolika nehtovými salony, jak si můžete být jisti, že vybíráte ten etický?

Co hledat v etickém nehtovém salonu

Tento článek vám poskytne několik klíčových věcí, na které si dát pozor, až budete příště hledat bio nehtové salony.

Když nemůžete uvěřit cenám

Nehtový salon, který investuje do dobrých pracovních podmínek a vybavení a zároveň nabízí svým pracovníkům rozumnou mzdu, bude mít ceny, které to odrážejí. Pokud se vám ceny v nehtovém salonu zdají příliš dobré na to, aby to byla pravda, je velká šance, že někde škrtají – a může to být v kvalitě jejich produktů nebo v tom, jak se chovají ke svým zaměstnancům. Pokud hledáte etický nehtový salon, stojí za to utratit trochu víc, abyste zajistili, že se se všemi zúčastněnými bude dobře zacházet.

Na displeji nejsou žádné licence

Když vejdete do většiny nehtových salonů, jednou z věcí, které uvidíte výrazně zobrazenou, je jejich provozní licence. Může být zavěšený na zdi nebo umístěn poblíž pokladny. Licence není jen státním požadavkem, ale také skvělým způsobem, jak zjistit, že nehtový salon dodržuje nejnovější bezpečnostní a hygienické předpisy.

Kromě toho je to ukazatel ukazující, že technici salonu mají licenci a mají nejnovější zdravotní standardy. Takže pokud nevidíte žádné licence, je to velká červená vlajka.

Mohlo by to znamenat cokoli od nehtového salonu, který nemá aktuální informace o nejnovějších bezpečnostních a hygienických předpisech, až po to, že má prospěch z odvětví obchodování s lidmi. V obou případech je nejlepší vyhýbat se.

V Salonu je chemický zápach

Když vejdete do etického nehtového salonu, nejprve si všimnete vůně. Nebo spíše jeho nedostatek. Zavedený nehtový salon, který dodržuje všechny bezpečnostní normy, zajistí dostatečné větrání.

To je důležité, protože to pomáhá chránit pracovníky i zákazníky před škodlivými chemikáliemi. Správné větrání navíc chrání i před prachem z nehtů, který může způsobit dýchací potíže. Silný chemický zápach je tedy známkou toho, že se nehtový salon nemusí starat o blaho svých zaměstnanců nebo zákazníků.

Personál s vámi nebude mluvit

Jedním z atributů, který obchodníci s lidmi využívají, je jazyková bariéra. Takže, pokud jste v nehtovém salonu a personál nemluví nebo nerozumí anglicky, je to důvod k obavám. To platí zejména v případě, že nemohou odpovědět na vaše otázky týkající se zásad nebo služeb nehtového salonu.

Na druhou stranu, pokud personál projevuje nervozitu, když se ptáte, je to další známka toho, že něco není v pořádku. Pointa je, že pokud s vámi personál nehtového salonu nemůže nebo nechce komunikovat, je to indikátor vykořisťujícího prostředí.

Známky Lidí žijících V Nehtovém Salonu

Pokud si všimnete známek používání nehtového salonu jako obytného prostoru, například skládací postele nebo lůžkovin, je to jasný znak špatných životních podmínek. To také naznačuje, že pracovníci nemusí dostávat spravedlivé mzdy. Takže je bezpečné dát takovému nehtovému salonu široké lůžko.

Na Lahvích Lak na Nehty Je Výstřední Pohled

Vždy je vhodné být si vědom svého okolí, zvláště v novém prostředí. Takže, když jste v nehtovém salonu, proveďte pozorování a položte si několik otázek. Je nehtový salon dobře udržovaný? A má čisté a organizované pracovní stanice?

Jsou například lahvičky s laky na nehty uspořádané úhledně na policích, nebo jsou všude? Pokud je to to druhé, je to jasná známka nedbalosti. Výstředně vyhlížející lahvičky od laků na nehty značí, že je salon doplňuje levnějšími produkty.

Nechcete tedy riskovat, že si tam necháte udělat nehty. Vypovídá to také o etice nehtového salonu.

Absence důsledných zaměstnanců

Pokud v salonu stále vidíte nové tváře nebo se zaměstnanci zdají být v otáčecích dveřích, mělo by to pozvednout obočí. Mohlo by to znamenat, že se s pracovníky nezachází dobře nebo nedostávají dostatečně zaplaceno. Takže stále končí, aby hledali lepší příležitosti.

Dalším důvodem absence stálých zaměstnanců je to, že nehtový salon by mohl využívat nelegální imigrantské pracovníky. V takovém případě může zaměstnavatel pracovníky vykořisťovat, protože se obávají deportace, pokud promluví. V každém případě tito pracovníci nikdy nesmí zůstat dlouho, aby se vyhnuli podezření.

Máte špatný pocit z místa

Už jste někdy byli na nějakém místě nebo jste s někým komunikovali a měli jste pocit, že něco není v pořádku? Možná na to nebudete moci dát prst, ale vaše intuice vám říká, že něco není v pořádku. Když čelíte takové situaci, zejména při návštěvě nového nehtového salonu, je vždy moudré věřit své intuici. Protože Pokud se něco cítí špatně, pravděpodobně to tak je. Takže je nejlepší odejít a najít si jiný nehtový salon.

Možná byste měli více tipovat technikovi nehtů

Může se to zdát zvláštní, ale je to oprávněná obava. Sklápění více může pomoci nehtovému technikovi. V nehtovém salonu, který nerespektuje etické hodnoty, by však nemělo být překvapením, když vaše štědré spropitné později vaše manikérka odebere.

Nejsou žádné značky nehtů, které znáte

Zavedené značky, které splňují zdravotní a environmentální nezávadnost, mají transparentní distribuční sítě, které mohou sloužit pouze uznávaným nehtovým salonům. Pokud tedy váš nehtový salon používá značky, které neznáte, může být professional vás obtížné určit, zda výrobce dodržuje etiku při výrobě produktů.

Sečteno a podtrženo

Pokud uvažujete o tom, že si necháte udělat nehty v novém salonu, je nezbytné, abyste si byli vědomi červených vlajek, které by mohly naznačovat neetické nebo vykořisťovatelské prostředí. Od personálu, který s vámi neumí nebo nechce komunikovat, až po mizerné lahvičky s laky na nehty a známky lidí žijících v salonu, to jsou všechno ukazatele, kterým byste se měli vyhýbat. A pokud z toho místa máte špatný pocit, vždy je nejlepší věřit své intuici a najít si jiný nehtový salon.