What are the options for aligning our teeth?

Pokud jde o úsměvy, většina lidí touží po vyrovnaném úsměvu. Tradiční ortodoncie s kovovými držáky je nejznámější metodou korekce problémů souvisejících s okluzí, ale není jedinou. Existují alternativní ortodontické systémy, které nabízejí četné estetické výhody, jako je léčba čirými vyrovnávači Zapůsobit.

Tento příspěvek popisuje různé možnosti, které existují professional zarovnání našich zubů.

Jaké druhy ortodontické léčby existují

Existují různé typy ortodontických systémů nebo různé techniky a nástavce, které ortodontisté používají k vyrovnání zubů a jejich vyrovnání, aby zlepšili jejich estetiku a zachovali zdraví úst.

Různé techniky korekce zubů jsou: tradiční fixní ortodontické systémy nebo neviditelná či snímatelná ortodoncie s průhlednými zarovnávači. Níže jsou uvedeny charakteristiky každého z nich a různé typy, které existují.

Fixní ortodoncie

V tomto typu ortodoncie se používají dráty a držáky, které jsou pevnou částí, která přiléhá k zubům a ke které jsou dráty připevněny. Existují dva typy fixní ortodoncie:

Tradiční rovnátka: jsou umístěny na vnější straně zubního oblouku a jsou proto dobře viditelné. Navzdory tomu, možná proto, že jsou nejlevnější, jsou kovové držáky nejčastěji používané, zejména v případě dětí a dospívajících. Existují však také držáky, které jsou známé jako estetické držáky, protože jsou méně viditelné, protože jsou vyrobeny z plastu, keramiky nebo safírových materiálů.

Samoligovací rovnátka: Samoligující závorky jsou ortodontický systém, který využívá speciální závorky, které nevyžadují ligatury. Je to proto, že obsahují sponu, která drží obloukový drát na držáky, takže nepotřebují ligatury k upevnění držáků na obloukový drát. Tímto způsobem může být plná síla přenášena na zuby přes držák.

Skutečnost, že zde nejsou žádné ligatury, odlišuje tento typ ortodoncie od tradičních zámků.

Lingvální ortodoncie: v tomto případě jsou držáky umístěny na vnitřní straně zubního oblouku, přičemž vnější povrch zubů zůstává volný. Toto je nejvhodnější volba professional lidi, kteří si nepřejí používat vnější držáky z estetických důvodů.

Snímatelná ortodoncie

Expandér patra: tato rovnátka jsou vyrobena z akrylových materiálů a jsou připevněna k stoličkám pomocí háčků. Používají se zejména u dětí ve věku 7-8 allow, které je musí nosit minimálně v noci a mezi 4 a 6 hodinami denně, i když čím déle je nosí, tím rychlejší je náprava problémů, které vedly k provozování ortodoncie. . Ale toto zařízení není exkluzivní professional děti. Mají tu výhodu, že se dají vyjmout například k jídlu a čištění zubů, což usnadňuje ústní hygienu a čištění strojku.

Zapůsobte na jasné zarovnávače: Jedná se o nejnovější inovaci v ortodoncii. Jedná se o dlahy vyrobené z materiálů podobných plastu, což znamená, že jsou professional ostatní téměř nepostřehnutelné a lze je v případě potřeby sejmout a nasadit. Professional jejich výrobu jsou pacientovy zuby nejprve pečlivě naskenovány. Tyto snímky jsou následně zpracovávány komplexním 3D počítačovým systémem, který kromě návrhu ortodoncie (jedna dlaha professional horní oblouk a druhá professional dolní oblouk) umožňuje simulaci změn, ke kterým dojde týdně při korekci zuby. V závislosti na tom jsou vyrobeny různé přístroje, které se pacient bude měnit, jak bude dosaženo cílů stanovených v simulaci.

Jaké zubní vady se léčí ortodoncií?

Malokluze může být definována jako nepravidelnost v kontaktu a propletení mezi zuby horní čelisti a dolní čelisti. Tato anomálie, stejně jako způsobování určitých problémů souvisejících se špatným skusem, může u dětí způsobovat také bolesti kloubů nebo dokonce obtíže ve vývoji řeči.

Malokluze mohou souviset s různými aspekty, jako je genetická dědičnost, vrozené vady nebo určité návyky získané v dětství. Nejběžnější typy malokluze jsou vysvětleny níže.

Crossbite

Zkřížený skus, který může být kosterního nebo zubního původu, vzniká, když je horní čelist užší než dolní čelist. Když tedy pacient kousne, horní zuby jsou umístěny uvnitř spodních zubů.

Otevřený skus

V tomto případě k této malokluzi dochází, když se zuby horní a dolní čelisti při zavírání úst nedotýkají. Otevřený skus může nastat následujícími způsoby.

Přední, kdy se centrální zuby nedotýkají.

Zadní, kdy mezi moláry není žádný kontakt.

Výčnělek

Další z nejčastějších malokluzí je protruze, kdy spodní zuby vyčnívají před horní přední zuby. Tato malokluze je obvykle způsobena nedostatečným rozvojem horní čelisti.

Předkus

U tohoto typu malokluze obvykle pokrývají zuby horní čelisti až dvě třetiny zubů dolní čelisti. Opět platí, že v těchto případech se odborník může rozhodnout professional ortodontickou léčbu k nápravě problému.

Existuje více problémů, které mohou jasné vyrovnávače vyřešit, ale tyto typy zubních problémů se léčí pomocí ortodoncie. Mezi různými ortodontickými systémy existuje možnost mít Impress crystal clear aligners, což je nová léčba, snadno se nosí a která má z hlediska estetiky a bolesti mnoho výhod.