Svědění pokožky hlavy ze suchého šamponu a jak s ní správně zacházet

Svědění pokožky hlavy ze suchého šamponu a jak s ní správně zacházet

Pravděpodobně jste slyšeli o suchém šamponu, pokud jste nežili pod kamenem. Suchý šampon je bezvodý způsob, jak vlasy mezi mytími osvěžit, odstranit mastnotu a načechrat. I když má suchý šampon spoustu výhod a výhod, s častým používáním může přijít několik nevýhod (včetně svědění pokožky hlavy), ale naštěstí existují způsoby, jak léčit problémy, které se objevují při používání suchého šamponu.

Svědění pokožky hlavy ze suchého šamponu

Protože suchý šampon maskuje mastnotu a nečistoty na pokožce hlavy, může způsobit nahromadění těchto nečistot a samotného produktu. Svědění pokožky hlavy je běžné, když používáte příliš mnoho suchého šamponu, ale můžete ji léčit pomocí produktů, jako je čistící šampon nebo jablečný ocet.

Pokud používáte suchý šampon pravidelně a máte zkušenosti s nahromaděním produktu a nečistot a mastnoty, tento článek vám ukáže, že se očekává svědění pokožky hlavy od suchého šamponu a jak ji můžete snížit nebo se jí úplně zbavit. Čtěte dále a dozvíte se více!

Stručný průvodce suchým šamponem

Suchý šampon zaznamenal nárůst level of popularity především na základě jeho pohodlí. Tyto produkty na bázi škrobu nebo alkoholu vyvolaly mezi odborníky na péči o vlasy obavy, protože i když jsou skvělým způsobem, jak dosáhnout čistších vlasů, příliš mnoho suchého šamponu může vést k ucpání folikulů, lámání nebo dokonce vypadávání a vypadávání vlasů.

Suchý šampon professional pokožku hlavy a vlasy

Mnoho spotřebitelů si klade otázku, zda je suchý šampon strašlivý pro jejich pokožku hlavy a vlasy. S mírou ne, suchý šampon není špatný. Občasné používání suchého šamponu je professional většinu lidí zcela bezpečné. Příliš časté nebo dlouhodobé používání však může způsobit problémy s pokožkou hlavy a poškodit vaše vlasy.

Za prvé, suchý šampon vlasy nečistí. Namísto toho škrob nebo alkohol v produktu absorbuje mastnotu ve vašich vlasech, takže je v kanceláři nebo během schůzky se zoomem na poslední chvíli méně patrný. Suchý šampon neodstraní mastnotu ani nečistoty jako dobrý peeling s kvalitním šamponem a konvičkou.

Za druhé, příliš mnoho suchého šamponu může vést k lámání vlasů. Vzhledem k tomu, že aerosolové vlasové produkty mají tendenci obsahovat alkohol, což jsme zde již zmínili, mohou velmi vysušovat. Když jsou vaše vlasy příliš suché, vlákna mohou praskat a zachycovat se, což vede k lámání.

Za třetí, nadměrné používání suchého šamponu může ucpat vaše vlasové folikuly. Pokud jej používáte každý den nebo jej necháte ve vlasech příliš dlouho, aniž byste je vymyli, pravděpodobně zaznamenáte nahromadění produktu a vysušení pokožky hlavy. Nahromadění jakéhokoli stylingového produktu nevyhnutelně způsobí svědění pokožky hlavy, což vede k mnoha nepříjemným pocitům nebo folikulitidě, plísňové nebo bakteriální infekci na pokožce hlavy.

A konečně, příliš časté mytí vlasů může vést k šupinaté pokožce a lupům na pokožce hlavy. Žádné současné studie neuvádějí, že suchý šampon přímo vede k lupům, ale příliš mnoho oleje na pokožce hlavy může způsobit lupy. Pokud necháte suchý šampon působit příliš mnoho dní, necháte pod ním olej a nahromadění.

Oleje na pokožce hlavy se živí plísňovým kmenem zvaným Malassezia, který může vést k extrémním lupům nebo seboroické dermatitidě, která způsobuje červené šupinaté stavy na pokožce hlavy. Celkově, zatímco suchý šampon je skvělý pro určité příležitosti, přílišné používání vás určitě povede ke svědění pokožky hlavy, ať už je to způsobeno kožními infekcemi nebo nahromaděním produktu.

Léčba svědící pokožky hlavy suchým šamponem

Pokud jste zde, pravděpodobně jste si uvědomili, že váš suchý šampon vysušuje a svědí pokožku hlavy, než byste chtěli. Zatímco mytí častěji je naprosto skvělá volba, existují i ​​jiné způsoby, jak pomoci neustálému svědění, které přichází s nahromaděním produktu ze suchého šamponu.

Vezměte prosím na vědomí, že pokud se nadměrné používání suchého šamponu změnilo v infekci pokožky hlavy, musíte navštívit svého lékaře pro perorální nebo lokální antibiotika.

Jablečný ocet

jablečný ocet je notoricky antibakteriální a protizánětlivý a má také antifungální vlastnosti, které mohou pomoci snížit svědění způsobené suchou pokožkou hlavy. Chcete-li jej použít, můžete zkusit zředit jablečný ocet v teplé vodě (stejné díly) a použít jej jako oplach po šamponování.

Organický kokosový olej

Přirozeně extrahováno ze zralých kokosových ořechů, bio kokosový olej obsahuje kyselinu laurovou, což je nasycený tuk s antimikrobiálními vlastnostmi. Kyselina laurová také pomáhá pokožce absorbovat kokosový olej, což z ní činí uklidňující a přirozeně hydratační ošetření pro občasné svědění pokožky hlavy. Kokosový olej může být užitečný při svědění pokožky hlavy kvůli stavům, jako je ekzém a nahromadění produktu.

Mátový olej

Mátový olej by mohl být docela účinný při snižování lupů a zklidnění svědivé pokožky hlavy v důsledku nahromadění produktu. Zkuste si koupit organický mátový olej v místním supermarketu nebo obchodě se zdravou výživou a smíchejte ho s jiným olejem, jako je olivový olej nebo frakcionovaný kokosový olej.

Jakmile naředíte několik kapek, můžete je vmasírovat do pokožky hlavy a před šamponováním nechat 10 minut odpočívat. Tato metoda může být velmi užitečná při snižování svědění, které přichází s použitím příliš suchého šamponu.

Rozjasňující šampon

Renomovaný čistící šampon je dobrou volbou professional odstranění usazenin a svědění z produktů péče o vlasy. Téměř každá značka šamponů a kondicionérů nabízí v produktové řadě čističe, protože jsou fantastické pro odstranění produktů a bakterií na pokožce hlavy, včetně tvrdé vody a usazenin chlóru.

Čisticí šampony důkladně redukují veškeré nečistoty, které zůstanou po stylingu, a zároveň uzamknou vlhkost a vyrovnají pH pokožky hlavy. Čistící šampon je nezbytný professional vaši rutinu péče o vlasy, pokud suchý šampon používáte často a mezi mytími chvíli jdete.

Nejen, že dokonale vyrovná vaši pokožku hlavy a vlasy, ale může zabránit hromadění, svědění a potenciálním lupům, které mohou být důsledkem nadměrného používání suchého šamponu. Bez ohledu na vaši situaci se suchým šamponem je přidání čistícího šamponu pro většinu lidí dobrý nápad.

Šampon proti lupům

Pokud je svědivá pokožka hlavy, kterou pociťujete, způsobena lupy a ne příliš mnoho nahromaděného produktu (nebo možná trochu obojího), můžete zkusit použít šampon proti lupům, jako je Selsun Blue nebo Head and Shoulders. Tyto produkty obsahují pyrithion zinečnatý, který pomáhá bojovat proti neustálému svědění a odlupování lupů.

Svědění pokožky hlavy

Svědění pokožky hlavy je běžnou stížností mnoha lékařů a dermatologů po celém světě. Může mít více příčin a obvykle ji můžete léčit doma, v závislosti na závažnosti vašich příznaků. Pokud jste bez úspěchu vyzkoušeli volně prodejné a domácí léky, budete chtít co nejdříve navštívit lékaře, protože příčinou může být bakteriální nebo plísňová infekce.

Suchý šampon a svědivá pokožka hlavy

Existuje velká šance, že suchá pokožka hlavy, kterou pociťujete, může pocházet z nadměrného množství suchého šamponu v procesu péče o vlasy. Suchý šampon je jednou z věcí, které, i když jsou pohodlné, musíte používat s mírou, trochu jako rychlé občerstvení! Ale svědění pokožky hlavy může být také způsobeno některými dalšími faktory. Proto níže vkládám video od dermatologa, který vám rád poví vše o suché/svědivé/šupovité pokožce hlavy (proč se to děje a jak to můžete léčit).

https://www.youtube.com/observe?v=mCPUv_EDYx4

Suchý šampon je geniální vynález, který šetří čas v domácnostech po celém světě, ale pro zdraví pokožky hlavy je tak zásadní používat ho s mírou. Vždy se poraďte se svým lékařem nebo dermatologem, když se objeví jakékoli nové kožní onemocnění nebo před použitím domácího léku.

Leave a Reply