REBUS vytváří ručně vyráběné pečetní prsteny a sdílí, proč jsou tyto prsteny tak osobní

REBUS vytváří ručně vyráběné pečetní prsteny a sdílí, proč jsou tyto prsteny tak osobní

Je to pravda milujeme symboliku a personalizaci našich šperků. Existuje mnoho způsobů, jak to udělat, a pečetní prsteny vždy hrály svou roli. Svět k nim má nově nalezenou lásku, jak se vyvíjejí fashionable a naše záliba ve vyhrazených nebo personalizovaných šperkech roste. Rebus je společnost specializující se na pečetní prsteny a manžetové knoflíčky. Posadil jsem se s Emmetem Smithem a mluvil o jeho milé společnosti.

Obchodu se šperky se věnuji od roku 1986. Můj první vpád do řemesla byl na umělecké škole Sira Johna Casse ve Whitechapelu, kde jsem rok studoval layout a výrobu šperků, osazování kamenů, stříbrnictví a ruční rytí.

Emmeth Smith, REBUS

Okamžitě jsem se zamiloval do ručního rytí Úplně bych se ztratil v miniaturním světě, který bych mohl vytvořit. Poté jsem nastoupil na 5 permit do učení u společnosti v Hatton Back garden s názvem RH Wilkins. Tehdy jsem ještě netušil, že o dvanáct permit později tu společnost koupím.

&#13

”Začal jsem s Rebusem v roce 2005, hlavně kvůli frustraci z toho, že mi byly zaslány nekvalitní pečetní prsteny, na kterých jsem pracoval”

&#13

RH Wilkins byl také B2B byznys. Díky dílně mimořádně talentovaných rytců jsem chtěl propagovat umění ručního rytí přímo u zákazníka, který nosí naše šperky.

Rebus, značka šperků B2C, mi to umožnila. Celý můj tým miluje úzkou spolupráci s našimi zákazníky při vytváření skutečně nápaditých uměleckých děl, která pak zapečetíme a vyryjeme do šperku Rebus, který jsme pro ně vytvořili. Každý zákazník v prodejně je pozván do naší dílny, kde se setká s řemeslníky vyrábějícími šperky. Vždy se velmi zajímají o proces gravírování a jsou ohromeni detailem, kterého lze dosáhnout jen s malými ručními dláty (gravírovači).

Tento přímý kontakt se zákazníkem mi (zvláště když jsem strávil dvě desetiletí v neviditelné dílně) a mému týmu hodně potěšení.

Máme poměrně velký tým pro nezávislou klenotnickou společnost. Dílna je pod prodejnou. Zde vyrábíme a pečetíme rytí pečetních prstenů a dalších šperků. Máme osm rytců, z nichž jedna stále slouží jako vyučená. Učební doba trvá 4-5 enable v závislosti na věku a předchozí praxi. Naše livrejová společnost The Goldsmiths Hall dává našim učňům povinnost a poskytuje jim i nám velkou podporu. Obchod se šperky je malé, úžasně podpůrné odvětví plné zručných řemeslníků a umělců.

Máme také vlastní výrobní oddělení a prodejní a designérský tým, který spolupracuje s našimi zákazníky na realizaci jejich nápadů a poskytování náčrtů.

Rachel, jedna z prodejního týmu, a jeden z rytců berou to, co děláme na cestě do Usa, kde pořádáme kufry v hotelech. V červnu odjeli do LA a West Hollywood a domluvili si schůzky v The London Resort.

V současné době trávím hodně času na Krétě a pořídil jsem si dva psy, border kolii (Kenny) a pasteveckého psa smíšeného plemene (Dolly). Oba psi byli opuštěni Dolly musely být 2-3 měsíce, když jsem ji našel v olivovém háji. Kennymu byl asi rok, když jsem ho našel pobíhat po horské silnici. Mám podezření, že utekl svému předchozímu majiteli. Bohužel ve venkovských oblastech jsou psi ponecháni uvázaní v olivových hájích nebo na polích nechtěná štěňata jsou často vyřazena.

Tento příběh je od Matthewa Harta, jednoho z našich mistrů rytců, který doprovází Rachel na výstavě kufrů v United states of america, který si nechal vyrýt svého psa na svůj pečetní prsten:

Moje maminka měla v dětství foxteriéra a vždy chtěla jiného. Tak jsme jednoho dne našli nějaká štěňata foxteriéra na prodej. Hned jsme viděli Teda a museli jsme ho mít. Pojmenovali jsme ho ‘Ted’, protože (kromě toho, že vypadal jako plyšový medvídek), jsem v té době hodně sledoval otce Teda a bylo to mezi Tedem nebo Dooglem. Tedovi je nyní 6.

Pečetní prsteny jsou velmi osobní já vyrobil pečetní prsten na památku mého otce.

Toto je moje osobní verze smutečního prstenu v duchu Momento Mori (už mám další pečetní prsten, do kterého je vyryto motto Momento Vivere ‘pamatujte žít’). Můj otec Philip Smith (aka Dickie, Detsy, kapitán) zemřel v roce 2019 a já se rozhodl navrhnout pečetní prsten na jeho památku, který bych mohl nosit denně a pamatovat si ho.

Tvarem je větší verze Rebus Marquise, je vyrobena z 18K žlutého zlata a použil jsem smaltovaný bílý a zeleno-šedý.

Na jednom rameni jsem vyřezal ucho. Tento nápad jsem vzal po návštěvě muzea v Berlíně, kde je stálá staroegyptská expozice. Naučil jsem se, že Egypťané používali ucho jako ikonu v jejich umění, nástěnných řezbách a nosili je jako amulety. Tyto sluchové neboli „posvátné uši“ byly vytesány do zdí chrámů, aby lidé měli ucho svého božstva, aby mohli sdílet poselství s bohy a bohyněmi.

Symbolika ušních amuletů není vždy dobře srozumitelná, ale líbí se mi verze, že představuje člověka a je tak s ním spojen. Občas si pobrukuji melodii nebo řeknu pár slov do ‘jeho ucha’ je to pro mě útěcha. Nemluvě o tom, že by to přitahovalo tátův smysl professional humor a občas mě to rozesmálo.

Na vrchní plochu jsem zvolila bílý smalt, jaký se používá u tradičních viktoriánských šperků memento mori. Uvnitř bílého smaltu jsou vyvýšená zlatá písmena, která říkají ‘Ne slovy.’ Byla jsem trochu na roztrhání, ale v dobách potíží mě vždy objal. Nepotřeboval říct ani slovo byly zbytečné. Tato fáze je také součástí latinského motta, kde jsem převzal jméno Rebus z „Non verbis, sed Rebus“, nikoli slovy, ale myšlenkami nebo obrazy.

Uprostřed prstenu je tmavě zelený smalt, který odkazuje na Irsko Táta byl velmi hrdý Ir. Použití bílého smaltu kolem zelené dává pečetnímu prstenu vzhled oka, kvalitu, která nebyla plánovaná, ale vždy jsem miloval krásné chyby.

Pod zeleným smaltem je vyrytý obrázek dveří. Poté, co táta zemřel, jsem objevil jeden z jeho sešitů. Jeho prvním a jediným záznamem byl sonet, který opsal a který možná četl z jedné ze svých knih. Na konci sonetu napsal, že je to jedna z nejkrásnějších básní, které četl. To se nazývá:

Až budu mrtvý a konečně uložen k odpočinku od Gamela Woolseyho

Je tam řádek: “Jako vzduch, který se zrychluje u otevřených dveří,” což mě zasáhlo a samozřejmě, že obraz dveří je mocným symbolem a metaforou.

Naše dvě srdce vyrytá do dveří nepotřebují žádné vysvětlení.

Tento prsten nosím každý den. Ještě jsem neskončil. Mám další rameno, které bych mohl jednoho dne vyřezat, a plánuji vložit zprávu do stopky. Miloval Neila Younga, takže možná řádek z jedné z jeho oblíbených písní.

Tento pečetní prsten je připomínkou, sdělením a poctou naší lásce. Otec a syn.

Gail a Sophie si navzájem darovaly prsten se svými psy. Navrženo a vyrobeno společností Rebus

Naprosto ano, náš kameník chová záchranářské psy a pravidelně je přivádí. Také Kate z prodejního týmu občas venčí své psy do práce. Takže příležitostně máme dva nahoře a jeden dole. Obchod Rebus se nachází na obchodní ulici (Leather Lane, v centru Londýna), která je známá svými nádhernými stánky s jídlem. Vsadím se, že psi chodí do práce rádi!

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat.

Leave a Reply