Pomůcky pro péči o pleť, které si musíte vzít na příští dovolenou

Pomůcky pro péči o pleť, které si musíte vzít na příští dovolenou

Když se budete připravovat na svůj příští útěk, je tu několik produktů péče o pleť, které si budete chtít vzít s sebou. Ne každý produkt však vyhovuje vašemu typu pleti, takže vědět, co na vaši pleť funguje, je zásadní. Mějte na paměti, že teplota, vlhkost a kvalita vzduchu mohou ovlivnit stav vaší pokožky. Důležitost produktů péče o pleť nemůže být během dovolené patrnější, než když na ni odjíždíte. Kromě toho jsou produkty péče o pleť životně důležité v boji proti slunci a prvkům, které by mohly negativně ovlivnit vaši pokožku. Následující seznam obsahuje položky péče o pleť, které si musíte vzít na příští dovolenou:

1. Hydratační krém

Jedním z nejdůležitějších kroků v péči o pokožku je hydratace. Cestováním v horkém, suchém prostředí nebo v letadle ztrácíte hodně vlhkosti.

Během této doby musíte hydratovat, abyste rehydratovali pokožku a předešli podráždění. Na dlouhé lety může být užitečné mít s sebou hydratační krém s opalovacím krémem, pokud jste při příletu venku. Nejlepší způsob, jak se vyhnout suché pokožce na cestách, je najít účinné produkty péče o pleť, které udrží vaši pokožku hydratovanou a zvlhčenou po celou dobu cesty.

2. Opalovací krém

Na dovolené se budete chtít chránit před sluncem, protože to může poškodit vaši pokožku, pokud nepřijmete náležitá opatření. Použití opalovacího krému pomůže předejít spálení a dlouhodobému poškození. Z tohoto důvodu si přibalte kvalitní přípravek, který nabízí širokospektrální ochranu v rozsahu UVA a UVB.

Existují různé typy opalovacích krémů, včetně tyčinek nebo sprejů, které se snadno nanášejí, když jste na cestách, a tónovaných výrobků, které poskytují krytí bez těžkosti tradičního opalovacího krému. Pokud se zapomenete během dne namazat opalovacím krémem, udělejte to po návratu z výletu. Pokud to budete dělat v noci, můžete pokožku hydratovat a uzamknout v ní vlhkost.

3. Proveďte peeling

Čištění pleti je vynikající způsob, jak odstranit nečistoty a usazeniny ze znečišťujících látek a škodlivin. Mnoho čisticích prostředků na obličej obsahuje složky, které odlupují odumřelé kožní buňky, což má za následek jasnější vzhled vaší pleti. Některé exfoliační složky zahrnují alfa hydroxykyseliny, kyselinu glykolovou, kyselinu mléčnou a kyselinu salicylovou.

Tyto produkty pomáhají odstranit odumřelé kožní buňky, které mohou ucpávat póry a vytvářet černé tečky nebo bílé tečky během výletu ve srovnání s běžnými čisticími rutinami. Před letem byste také měli použít peelingové přípravky obsahující mikrokuličky, aby vaše pokožka na vzduchu příliš nevyschla.

4. Čistící ubrousky na obličej

Musíte zajistit, aby vaše pokožka byla na dovolené dokonale čistá, zvláště pokud se nacházíte na místě, které poskytuje spoustu nečistot a špíny. Pokud je to váš případ, použijte čisticí ubrousky na obličej, které vám pomohou odstranit špínu, mastnotu a špínu z pokožky předtím, než použijete hydratační krém nebo opalovací krém.

Čistící ubrousky jsou k dispozici v různých typech, včetně čisticí ubrousky na obličej, ubrousky na odstranění očního make-upu a čisticí ubrousky na tělo, které mohou pomoci vyčistit pokožku obličeje a krku. Pokud cestujete v horkém nebo vlhkém klimatu, jsou ideální čisticí ubrousky na obličej s obsahem aloe vera, protože vaši pokožku nevysušují.

5. Balzámy na rty

Nezapomínejte na své rty během cesty, protože by se mohly popraskat, pokud s nimi nebudete správně zacházet. Měli byste používat balzám na rty s SPF 15 nebo vyšším, který může chránit vaše rty před poškozením sluncem. Existují různé druhy balzámů, včetně těch, které obsahují chemické opalovací krémy. Dobrým pravidlem je aplikovat balzám na rty s SPF 15 před tím, než půjdete ven, protože jej nemusíte znovu aplikovat po celý den.

6. Oční masky

Vaše oči by mohly být během dovolené suché a podrážděné, proto je chraňte oční maskou. Oční masky jsou pláty potažené mlékem nebo gelem, které pomáhají hydratovat pokožku kolem očí, zatímco jiné obsahují složky, které snižují otoky.

Oční maska ​​je položka, kterou si musíte zabalit, protože je malá a nezabere mnoho místa. Může pomoci zabránit ztrátě vlhkosti a osvěžit oči.

7. Odstraňovače očního make-upu

Pokud si na dovolené nanesete příliš mnoho očního make-upu, mohlo by to způsobit podráždění nebo dokonce infekci. Nejlepší je odstranit oční make-up před spaním nebo po sprše, protože to pomáhá udržet pokožku hydratovanou a zabraňuje růstu bakterií kolem očí. Některé produkty pomáhají jemně odstranit oční make-up, například voděodolné odstraňovače make-upu, které vás neštípou v očích a nerozbijí řasenku pod nimi.

Závěr

Nejlepší způsob, jak pečovat o svou pokožku na cestách, je přibalit si produkty péče o pleť, které zabrání vysoušení pokožky. Ujistěte se, že používáte položky z tohoto seznamu, protože se snadno používají, balí a jsou efektivní.

Leave a Reply