Opravdu znáte šperky ze stříbra 925? – Módní doplňky, snubní prsteny a bižuterie

Šperky červené nymfy

Šperky červené nymfy

Pokud uvažujete o nákupu stříbrných šperků, nepochybně budete chtít znát rozdíl mezi čistým stříbrem a stříbrem ryzosti 925. No, čisté stříbro ve skutečnosti není tvořeno pouze stříbrem. Má 99,9% stříbra a malý obsah se skládá z jiných kovů, jako je měď.

Sterling Silver se naproti tomu skládá z 92,5 % stříbra a zbývající část tvoří měď – většinou měď. To je důvod, proč je Sterling Silver populárně označováno jako 925 Sterling Silver nebo jen 925 Silver.

Důvod, proč je třeba stříbro kombinovat s jinými kovy, je ten, že je velmi obtížné vytvořit skvělé vzory pouze s čistým stříbrem, které je velmi měkké a tvárné. Je třeba přidat trochu tvrdosti přidáním jiných kovů, jako je měď. To je důvod, proč jsou klenotníci schopni vytvářet ty nejsložitější a nejkomplexnější návrhy se stříbrem 925 Sterling Silver.

Důležitost nákupu skutečných šperků ze stříbra 925

Hodnota mincovního stříbra

Zatímco mincovní stříbro může být umístěno na čtvrtém místě v seznamu drahých šperkařských kovů, počínaje jako nejvzácnější kov, který lze použít při výrobě šperků, až po nejlevnější ze všech, hodnota mincovního stříbra jej stále prodražuje.

Je tomu tak proto, že při porovnávání více než jednoho kovu se hodnota mincovního stříbra může zdát nižší, ale ve skutečnosti je „poměrně nižší“. Proto, když zvážíte hodnotu mincovního stříbra na nezávislém základě bez jakýchkoli srovnání, všimnete si, jak cenné a drahé může být mincovní stříbro.

Kromě slavného standardu oceňování mincovního stříbra na základě jeho kvality, že stříbro má 92,5 % čistého ve směsi se 7,5 % jiného kovu, existuje několik dalších věcí, které hodnotu mincovního stříbra zvyšují. Všechny 4 tyto faktory jsme zde stručně popsali.

1) Krása a odolnost

I když je stříbro slitina dvou kovů, pokud je autentické, jeho hlavní složení je stále 92,5 % čistého stříbra, díky čemuž se stále podobá a je stejně krásné jako čisté stříbro. Milovníky stříbra tak krásou nebude trápit, ať už kupují stříbro 99,9 % čisté nebo 92,5 % čisté.

Pokud jde o odolnost mincovního stříbra, je odolnější než čisté stříbro. Ve skutečnosti to, že není čisté stříbro, zvyšuje index trvanlivosti mincovního stříbra. Jak bylo diskutováno výše, hlavním důvodem, proč se k výrobě mincovního stříbra přidává další kov, je dát mu dostatečnou pevnost, aby mohl být odlit do nějakého šperku.

Krása i odolnost tedy přispívají k vysoké hodnotě mincovního stříbra.

2) Použití dražších kovů professional přidanou hodnotu

Hodnota mincovního stříbra může být výrazně zvýšena leštěním nebo potažením kovy, jako je rhodium, které je členem rodiny platinových kovů.

Samotná platina je nejdražší ze všech kovů používaných při výrobě šperků. Je také dražší než zlato. Díky tomu, že se použije jako vysoce kvalitní povrchová úprava stříbrných šperků, může být hodnota stříbra zvýšena.

Dalším způsobem, jak zvýšit hodnotu mincovního stříbra, je výběr ‘sterlingových stříbrných a zlatých šperků’. Zatímco mincovní zlato neznamená zlatou slitinu vyrobenou kombinací zlata s jakýmkoli jiným kovem, mincovní stříbro a zlaté šperky jsou pouze šperky vyrobené z mincovního stříbra, ale potažené zlatem, které mu přidává hodnotu.

3) Designy

Složitost designu šperku zvyšuje jeho hodnotu. Takže to, kolik vzácných nebo komplikovaných šperků se rozhodnete koupit, odhadne hodnotu šperků ze sterlingového stříbra, které vlastníte.

Pokud style obsahuje některé vzácné a drahokamy nebo polodrahokamy, zvýší to také hodnotu šperku.

4) Péče a údržba

Stříbrné šperky časem ztrácejí svůj lesk a lesk, pokud o ně není řádně pečováno nebo pokud zůstávají příliš vystavené na čerstvém vzduchu. Zatímco rychlé vyleštění je určitě snadná možnost, jak obnovit a zachovat hodnotu vašich stříbrných šperků, měli byste se vyhnout menší pozornosti šperkům ze stříbra, abyste prodloužili jejich životnost.

Rozdíl mezi mincovním stříbrem, zlatem a platinou

Hlavní rozdíl mezi mincovním stříbrem, zlatem a platinou je jistě založen na jejich hodnotě, která se řídí obecnými ekonomickými cenovými faktory poptávky a nabídky.

Pokud jde o nabídku, stříbro se rozhodně těží ve větším množství, což se ukazuje jako dobré professional výrobu mincovního stříbra a jeho srovnatelná hodnota tak zůstává na dně ve srovnání se zlatem a platinou.

Naproti tomu je zlato druhým nejvíce těženým kovem, a proto se těší druhému místu.

Zatímco platina je třetí, ve skutečnosti nejméně těžený kov, díky čemuž je nejdražší ze všech kovů v tomto seznamu.

Pokud jde o poptávku, změna v měnících se módních trendech professional spotřebitele a do toho, do čeho investoři do drahých kovů v současnosti preferují vkládat své peníze, ovlivňuje cenu těchto kovů na straně poptávky.

Kromě principů poptávky a nabídky závisí cena kovů na faktorech, jako je jejich vzácnost a hmotnost. Platina je nejvzácnější a hustší než zlato a stříbro, a proto je dražší.

Šperky 925 Sterling Silver rozhodně nejsou levné.

Z vaší strany to vyžaduje poměrně velkou investici, ať už kupujete stříbrný přívěsek nebo náhrdelník. Investice se však vyplatí, protože její hodnota s časem roste. Co je však velmi důležité, je nenechat se napálit k nákupu falešných šperků ze stříbra 925.

To je vážný problém, protože je známo, že mnoho klenotníků prodává falešné stříbrné náhrdelníky, prsteny, náušnice a tak dále. Mincovní stříbro je mnohem levnější než dražší kovy, jako je zlato, a přesto se na trhu prodávají falešné napodobeniny šperků ze stříbra.

Například je běžné narazit na postříbřené šperky, které se prodávají jako skutečné stříbrné šperky. Právě šperky mají jen minimální obsah stříbra a musí se dříve než později znehodnotit.

To je důvod, proč vědět, jak rozpoznat pravé 925 mincovní stříbro od falešného, ​​vám bude velkou pomocí a ušetří vás později mnoha bolestí.

Zde popsané techniky vám k tomu pomohou – rozpoznat pravé stříbrné šperky od falešných, které prodávají někteří nedůvěryhodní prodejci.

1) Otřete šperky měkkým bílým hadříkem.

Pokud na hadříku najdete nějaké černé skvrny, můžete si být jisti, že je vyrobeno z pravého mincovního stříbra. Je to proto, že jakékoli vystavení vzduchu způsobuje oxidaci skutečného stříbra. To způsobuje, že se časem zhoršují a důvod, proč se na látce, kterou jsou leštěny, nacházejí černé skvrny.

2) Proveďte examination na kyselinu dusičnou.

Když se do falešných nestříbrných šperků přidají kapky kyseliny dusičné, ztratí barvu. Vždy se zeptejte klenotníka, než si u něj koupíte ryzost 925 mincovního stříbra, zda na něm můžete provést check na kyselinu dusičnou.

Kyselina dusičná nemá na pravé stříbro 925 žádný vliv, takže pokud vám klenotník prodává originální výrobek, nebude mít žádné námitky. Při provádění testu na kyselinu dusičnou ale nezapomeňte nosit rukavice a chránit si oči brýlemi.

Pokud jsou šperky vyrobeny z pravého mincovního stříbra, část, na kterou kápnete kyselinu dusičnou, bude mít krémovou barvu, v opačném případě, pokud je falešná, bude vypadat zeleně.

3) Použijte čichový test.

Pravé stříbro by nemělo vonět. Pokud ano, je to proto, že je v něm příliš mnoho mědi.

4) Použijte Magnet Examination.

Toto je jednoduchý examination. Magnety nemají žádný vliv na stříbro – stejně jako nemají žádný vliv na zlato nebo platinu. Pokud ale zjistíte, že šperk přitahuje magnet, pak vám bude jasné, že není z pravého mincovního stříbra.

5) Šperky z pravého stříbra budou mít ve skryté oblasti označení jako „Ster“, „925“ nebo „Sterling Silver“. Pokud takové označení nevidíte, okamžitě si na něj dejte pozor.

Můžete si ušetřit spoustu problémů tím, že si koupíte šperky z pravého mincovního stříbra od pravého a renomovaného klenotníka, jako je rednymph.com. Červená nymfa si vybudovala vynikající pověst jako prodejce pravých, pevných a nejkrásnějších šperků ze stříbra 925.

Leave a Reply