Olaplex mi láme vlasy (Jak přijít a co dělat)

Olaplex mi láme vlasy (Jak přijít a co dělat)

Pokud jste si v posledních letech barvili vlasy nebo trvaly na nich, pravděpodobně jste už slyšeli o Olaplexu. Olaplex se chystal opravit vlasy vystavené značnému poškození, jako jsou odbarvovací a zesvětlující produkty. Pokud jste o Olaplexu neslyšeli a pravidelně zesvětlujete nebo přidáváte do svých zámků drsné chemikálie, budete rádi, když budete vědět, že Olaplex odpovídá pozitivnímu rozruchu, který ho obklopuje.

Jakkoli je Olaplex působivý, někteří jej začnou používat, aby zjistili, že způsobuje lámání vlasů. Řekneme vám proč a ukážeme vám, jak tomu čelit!

Olaplex mi láme vlasy

Olaplex dodává vlhkost a opravuje vlasy zevnitř, takže pokud vaše vlasy láme, může to být proto, že vaše vlasy již utrpěly značné poškození. Olaplex je typicky spárován s vlasy, které procházejí velkými chemickými změnami, jako je nepřetržité odbarvování. V některých případech uživatelé nepoužívají Olaplex správně. Pokud si myslíte, že Olaplex přispívá k lámavosti vlasů, přestaňte jej používat a okamžitě se poraďte se svým stylistou.

Pokud chcete vědět, co způsobuje lámání vlasů a jak to opravit, čtěte dále a dozvíte se více!

Správné používání Olaplexu

Olaplex je jedním z mála produktů, které plní své sliby, včetně tvrzení o zázračné opravě vlasů, Olaplex je produkt, kterému připisují Kardashians pro jejich schopnost přejít přes noc z havraní černé do platinové blond. Někteří z předních vlasových profesionálů po celém světě přísahají na Olaplex, protože umožňuje úžasné transformace, které nepoškodí vlasy po opravě.

Musíte jej však správně používat, abyste viděli skutečné výhody. Když Olaplex zdánlivě přispívá k lámání vlasových pramenů, je to často proto, že jej spotřebitelé nepoužívají správně. Olaplex je třístupňový proces, který zabraňuje a opravuje stávající poškození vlasů na molekulární úrovni, ale vyžaduje konzistenci a pozornost k detailu.

Vzhledem k poptávce trhu společnost Olaplex zveřejnila svůj třístupňový proces péče o vlasy. Přesto jsou pokyny polointenzivní a ti, kteří nemají kapacitu nebo trpělivost je číst, pravděpodobně skončí s nežádoucími výsledky.

Pokud nebudete postupovat podle pokynů, nedosáhnete požadovaných výsledků, a proto je nejlepší poradit se s profesionálním stylistou před použitím Olaplexu doma. Můžete si také zakoupit produkt a nechat si ho aplikovat svým stylistou.

Pečlivě dodržujte pokyny Olaplex

Olaplex se chlubí tím, že No3 je jejich nejprodávanějším produktem. Většina spotřebitelů však netuší, že nemůžete (nebo byste neměli) používat No3 bez produktů, které mu předcházejí. Pokud jsou vaše vlasy neuvěřitelně poškozené, No3 je nedokáže opravit sám.

Olaplex No1 a No2 jsou regenerační, zatímco No3 je hydratační. Professional dosažení požadovaných výsledků opravy je důležité dodržet kroky. Olaplex 3 může zanechat vlasy na povrchu hydratované, ale nijak nezlepšuje vnitřní vlasová vlákna, což znamená, že uvnitř jsou vaše vlasy stále náchylné k lámání.

Pokud jsou vaše vlasy před aplikací Olaplex No3 slabé, zůstanou zranitelné, dokud neučiníte příslušné kroky k jejich posílení. Před aplikací Olalexu je nutné zvážit, jak poškozené byly vaše vlasy. Několik chemických procesů může narušit keratinové vazby vlasů, včetně nadměrného používání barev na vlasy, odbarvování, nadměrného slunění a tepelných nástrojů.

Další faktory způsobující lámání vlasů

Vzhledem k tomu, že je nepravděpodobné, že by lámání vlasů způsobil samotný Olaplex (pokud jej nepoužíváte nesprávně), je důležité prozkoumat další důvody, proč se vaše vlasy mohou lámat. Zde je několik běžných příčin lámání vlasů.

Špatná strava

Mnoho živin, které pocházejí z jídla, může pomoci zlepšit zdraví vašich vlasů, pokožky a nehtů. Zinek, železo a kyselina listová jsou zásadní professional prevenci lámání vlasů. Než budete vinit Olaplex, podívejte se blíže na svůj jídelníček.

Suchost

Suchost vlasů je téměř vždy předzvěstí lámání vlasů. Když jsou vlasy dehydratované, což může být způsobeno různými faktory přesahujícími zesvětlování a chemikáliemi (nízká vlhkost, suché počasí, přílišné teplo), jsou náchylné k lámání. Vzhledem k tomu, že většina lidí používá Olaplex k léčbě suchosti, můžete vidět, že může docházet k určitým nejasnostem ohledně zdroje poškození.

Nadměrné zpracování

Řekli jsme to již dříve a zopakujeme to trvalá, uvolňovače, barviva a profesionální narovnání mohou vážně poškodit vaše prameny, někdy i neopravitelné. Pokud si myslíte, že jsou vaše vlasy nadměrně zpracované, místo objednání Olaplexu a provedení ošetření na vlastní pěst můžete zvážit promluvu se svým stylistou, abyste určili nejlepší cestu vpřed.

Hormony

Hormony neustále kolísají, což může být významný důvod, proč se vám vlasy lámou častěji, než byste chtěli. Pokud nedokážete určit jinou příčinu neustálého lámání vlasů, mohou za to hormony. To zjistíte naplánováním návštěvy u svého praktického lékaře.

Elastické spony do vlasů

Lámání vlasů může pocházet z něčeho tak komplikovaného, ​​jako jsou hormony, nebo jednoduchého, jako je každodenní používání elastických spon do vlasů. Elastické sponky do vlasů jsou nepopiratelně vhodné professional udržení vlasů v obličeji, při špatných vlasech nebo když spěcháte ven z předních dveří.

Mohou však také způsobit značné poškození vlasů. Zvažte scrunchie nebo sponku, pokud si chcete dát vlasy nahoru.

Odstranění škody z rozbití

Bez ohledu na to, co by mohlo způsobit lámání vlasů, existují způsoby, jak to opravit. Pokud máte skutečné podezření, že je na vině Olaplex, měli byste jej okamžitě přestat používat a probrat každý krok se svým stylistou. Na druhou stranu, pokud jsou vaše vlasy náchylné k lámání, zde je několik domácích kroků, které jim pomohou zacelit.

Přidejte vlhkost

Přidání stálé vlhkosti do vlasů může pomoci s lámáním. Vysoce kvalitní bezoplachové kondicionéry a tmel na konečky dlah vám pomohou udržet vaše vlasy zdravé. Zatímco Olaplex No3 inzeruje přidání vlhkosti, musíte si uvědomit, že nemůže správně fungovat bez No1 a No2. Místo č. 3 nechte svého stylistu, aby vás nasměroval správným směrem.

Vynechte teplo

Víme, jak atraktivní tepelné nástroje jsou. Dokážou proměnit kudrnaté vlasy v dokonale hladké a narovnané vlasy a dokážou vzít vlasy rovné a dát jim velké, krásné, plážové vlny. Teplo však může také způsobit velké vysušení a rozbití. Pokud se vám vlasy neustále lámou, zkuste je na chvíli nechat teplo.

Copánky a praní

Náchylný k rozbití? Zkuste vlasy zaplést do copánků a poté je šamponovat, abyste snížili počet zacuchaných vlasů, které mohou během šamponování vyskočit. Vaše vlasy budou stále čisté, ale vyhnete se dlouhému, zdlouhavému a bolestivému česání po umytí.

Bezsulfátové šampony

Šampony bez obsahu sulfátů mohou snížit suchost a lámavost, která je spojena s lámáním vlasů. Vždy vybírejte šampony, které nepoužívají drsné čisticí prostředky, konzervační látky nebo chemikálie. Můžete se zeptat svého stylisty, co vám doporučí, a i když si pravděpodobně připlatíte, za šampon a vlasovou péči v kvalitě salonu se to vyplatí.

Olaplex a lámání vlasů

Celkově je pochybné, že samotný Olaplex způsobuje lámání vlasů. Ve většině případů byly vlasy poškozeny dlouho předtím, než se Olaplex vůbec dostal do obrazu. Pokud máte podezření na Olaplex jako viníka, přestaňte jej používat a poraďte se s odborníkem. Nejobtížnější situace lámání vlasů si stejně vyžádá zásah odborníka.

Ať už je příčina jakákoli, snažte se nebýt příliš frustrovaný. Stres může také způsobit slabé nebo poškozené vlasy! Zůstaňte v klidu a zajděte si pro radu do nejbližšího salonu.

Leave a Reply