Návrat do budoucnosti s londýnskými Lost Department Stores

Návrat do budoucnosti s londýnskými Lost Department Stores

Naše hlavní ulice jsou stále posety zbytky bývalých obchodních domů včetně skořápek kdysi oslnivých prodejen Debenhams, Household of Fraser a BHS, ke kterým se nedávno připojily různé nemovitosti John Lewis & Companions.

Uprostřed dnešního masakru je neuvěřitelné uvěřit, že samotný Londýn (a jeho předměstí) v 19. století podporoval více než 100 obchodních domů. Ale je to pravda a důkaz tohoto úžasného období je zaznamenán v nedávno vydané knize ‘London’s Missing Section Stores’ od Safe and sound Haven Books.

Poskytuje snadno čitelný snímek řady těchto nyní bohužel zaniklých velkých obchodů, včetně mnoha mně známých jmen: Dickens & Jones, Waring & Gillow, Barkers, Big Biba, Whiteleys a Allders. Je také mnoho těch, které už dávno přestaly obchodovat, než jsem se přestěhoval do hlavního města, včetně Stagg & Mantle, Pratts, Gorringes a úžasně pojmenovaní Bodgers.

Anekdotami řízené účty těchto různých obchodů do značné míry poskytují sociální historii nakupování od viktoriánské doby. Je doplněna kapitolami o souvisejících tématech, jako jsou průkopnické ženy v sektoru a obchodní domy během války.

Kromě toho, že je kniha napsána přístupným stylem od autorky Tessy Boaseové, je kniha dále oživena skvělým výběrem fotografií, které publikaci velmi přidávají. Obrazově bohatý formát s jednotlivými profily obchodních domů zajišťuje, že se jedná o knihu, kterou lze snadno ponořit, kdykoli čtenář zatouží po troše nostalgie a chce se přenést do období, kdy maloobchod skutečně přinášel nakupujícím neuvěřitelné množství divadla. .

Nyní žijeme v době, kdy se maloobchodníci stále více zaměřují na to, aby do svých kamenných prodejen vložili lepší zkušenosti, a tato kniha je nejen vezme zpět v čase, ale může je také nasměrovat směrem, kterým se potřebují ubírat se svými podniky. budoucnost.

London’s Lost Office Shops je k dispozici od Knihy Secure Haven za cenu 16,99 GBP.

Glynn Davis, redaktor, Retail Insider

Leave a Reply