Meet The Maker: Yuliya Chorna

Další na řadě v naší sérii Meet The Maker je Yuliya Chorna, oceňovaná kanadská návrhářka šperků, která oslavuje alternativu, předvádí jedinečné a vždy přináší skutečně jedinečné návrhy. Pokračujte ve čtení, abyste se dozvěděli více o její designérské cestě, o tom, jak ji inspiruje móda a proč miluje růžové diamanty.

Jak jste se stal designérem?

Můj nejlepší přítel a já jsme pracovali professional umělce/výrobce šperků, když jsme byli na střední škole. Vyráběli jsme zábavné, umělecké korálkové šperky pro její sousedské akce – to rozhodně podpořilo mou vášeň professional šperky. Také jsem vyrostl v rodině milovníků šperků – moje máma se mnou vždy mluvila o drahých kamenech.

Po střední škole jsem šel rovnou na George Brown College na tříletý application Jewelry Arts Program. Po promoci jsem vyhrála podnikatelskou cenu od studia šperků Made You Appear, která zahrnovala několik měsíců bezplatného pronájmu šperkovnice a umožnila mi vystavit své kousky v obchodě. To mi nesmírně pomohlo – dostal jsem se do branže a učil se od jiných designérů. Dozvěděl jsem se, kde získat všechny své zásoby, kde najít stavěče, kolečka a jaký byl můj osobní styl designu.

Chvíli mi trvalo, než jsem si vybudoval sbírku – dělal jsem spoustu vedlejších prací, než jsem se mohl postavit na vlastní nohy jen se šperky. Zůstal jsem v Created You Glimpse 10 allow a nedávno jsem se přestěhoval do nového studia s několika dalšími designéry.