Improve Your Jewelry Loops with 6 Step Bail Pliers

Jste připraveni vyzkoušet nové kleště s kulatým nosem pro výrobu drátěných šperků?

Jedná se o pohodlné, snadno použitelné kleště s kulatým nosem, které:

  • zlepšit konzistenci velikosti vaší smyčky
  • poskytují pěkné kruhové smyčky
  • umožňují vytvářet smyčky a křivky větších rozměrů.

Pokud to zní dobře, tak pár šestistupňové smyčkové kleště (aka kauce). je právě to, co potřebujete.

Překvapilo mě, jak dlouho mi trvalo použít tyto 6stupňové kleště s kulatým nosem pro všechny mé drátěné smyčky. Myslím, že staré zvyky umírají těžce, ale teď jen zřídka sahám po kleštích s kulatým nosem, abych vytvořil smyčky. Myslím, že tyto smyčkovací kleště jsou skvělé professional začínající výrobce drátěných šperků.

Šestikrokové kleště na kauci od BeadSmith

6 stupňové kleště mají 3 různě velké kulaté hlavně na každé straně čelisti. K dispozici je několik různých, ale ty, které mám, jsou od BeadSmith a mají sudy, které vytvářejí smyčky o velikosti 2 mm, 3 mm, 4 mm, 5 mm, 7 mm a 9 mm.

A pokud vás to zajímá, toto není sponzorovaný příspěvek. BeadSmith mi nedal moje kleště (ačkoli mi kdykoli rádi pošlou nástroje nebo potřeby – rád je zkontroluji). Obsahuje však přidružené odkazy na Amazon, které mi mohou poskytnout malou provizi za váš nákup, aniž by pro vás byly jakékoli další náklady.

Kleště s kulatým nosem a 6 stupňovými smyčkami

Kleště s kulatým nosem jsou nutností professional výrobu drátěných šperků. Používají se k mnoha úkolům – od výroby smyček pro špendlíky nebo spojky, až po ohýbání křivek pro spony a nálezy náušnic. Nejběžnější (tj. standardní) kleště na šperky s kulatým nosem mají kuželovité čelisti ve tvaru kužele. Umožňují vám vytvořit řadu velikostí smyček podle toho, kam umístíte drát – malé smyčky se vyrábějí pomocí špiček čelistí, větší smyčky se vytvářejí na základně. Kleště s kulatým čelem se mohou docela lišit v tom, jak je hlaveň kulatá, jak strmé se čelisti zužují, jak dobře drží tenký drát a zda zvládnou silnější drát. Jejich hlavní podobností jsou zúžené kulaté hlavně. Moje oblíbené kleště s kulatým nosem jsou Tronex kulatý nos, standardní rukojeť P531.

Při výrobě drátěných šperků jsou smyčky základní a zásadní technikou. Může to být také ta, se kterou lidé (zejména začátečníci) bojují – z několika důvodů. Vaše smyčky nemusí být zcela kulaté (tvary slzy jsou běžné) a může být obtížné vytvořit smyčky stejné velikosti konzistentně. Může být také náročné najít jeden pár kleští s kulatým nosem, které poskytují celou řadu velikostí smyček, které potřebujete, nebo mohou pracovat s různými velikostmi drátu, které potřebujete, takže můžete skončit s několika páry kleští s kulatým nosem. .

Proč jsou tedy 6stupňové smyčkové kleště lepší než zúžené kleště s kulatým nosem – zvláště pro začátečníky?

Za prvé a především si myslím, že šestistupňové smyčkovací kleště jsou nejlepšími kleštěmi pro vytváření smyček konzistentní velikosti. Se standardními kleštěmi s kulatým nosem je nejlepším způsobem, jak získat smyčky konzistentní velikosti, označit čáru na místě na hlavni, kterou používáte, a zarovnat s tímto místem professional každou smyčku. Značkovač se snadno otírá a i když je tam vlasec, je snadné, aby se drát posunul buď výše nebo níže na hlavni, čímž se smyčka o něco zvětšila nebo zmenšila, než jste zamýšleli.

Se stupňovitými kleštěmi nezískáte tak širokou škálu velikostí smyček, ale vaše smyčky budou všechny stejně velké, pokud použijete stejně velký válec. Zjistil jsem, že nejmenší 2mm váleček je ideální pro korálková poutka na čelenku, poutko na háčkové náušnice a pro omotaná poutka na korálkových náramcích. Také někdy používám 3mm hlaveň professional stejné účely, ale se silnějším drátem. Vůbec mi nechybí možnost udělat smyčku menší než 2mm nebo velikost mezi 2-3mm.

Jak jsem již zmínil, 6stupňové smyčkovací kleště dokážou vytvořit pouze šest různě velkých smyček, ale poskytují větší rozsah než kterékoli z kuželových kleští s kulatým nosem, které mám. Dráty se 6 smyčkami jsou z 6stupňových kleští a druhý drát je ukázkou nejmenší velikosti smyčky, největší velikosti smyčky a dalších dvou velikostí mezi tím z mých běžných kulatých kleští. Největší velikost smyčky je ideální professional výrobu zahnutého háčku na drátky francouzských háčků. Další tři velikosti uprostřed se dobře hodí pro závěsné očka, háčky a články. Udělal jsem vzorky se dvěma velikostmi drátu – 24 gauge (zlato) a 18 gauge (měď), protože jsem četl komentáře, že krokové kleště ne vždy správně zavírají, aby bylo možné použít menší tloušťky drátu. Často s nimi používám drát 26 a nemám žádné problémy.

Existuje několik věcí, které můžete dělat s 6stupňovými smyčkovými kleštěmi, které nemůžete dělat s kuželovými kleštěmi s kulatým nosem. Jedním z nich je výroba drátěných cívek. Drátěné cívky se používají několika způsoby v návrzích šperků, včetně výroby skokových prstenů. Občas rád natáhnu cívky, abych vyrobil vlnitý drát.

Nebo můžete oddělit cívky drátu a vytvořit květiny.

Další věc, která se mi na 6stupňových kleštích moc líbí, je, že hlavně jsou dostatečně dlouhé na to, abych ohnul dva kusy drátu současně. Můžete si například vyrobit dva náušnicové háčky najednou tak, že začnete s kouskem drátu dvakrát delšího, než potřebujete na jeden náušnicový drát. Přehněte drát uprostřed, vyrovnejte dráty a poté pracujte s oběma jako s jedním při ohýbání smyčky a háčku. Odřízněte střední záhyb spojující dráty, abyste je oddělili.

Pokud existuje jedna věc, na kterou si musíte zvyknout s 6stupňovými kleštěmi na výrobu kauce. Při vytváření omotaných smyček se ohýbá do pravého úhlu. Je to trochu složitější, zvláště když chcete udělat menší omotaný krk a chcete, aby ohyb byl blízko vršku korálku. Použil jsem pouze nejmenší hlaveň, abych udělal ohyb a pak otočím kleště, abych udělal smyčku pomocí stejného válce. Není to velký problém, ale preferuji, abych nemusel kleště přemisťovat. Je to určitě malý problém.

Samozřejmě, že se zúženými kulatými kleštěmi můžete udělat alespoň jednu věc, kterou nemůžete udělat se stupňovitými kleštěmi. Můžete udělat nález ve tvaru kužele. Zdá se mi to jako malý rozdíl, protože si nemyslím, že jsem někdy šišky dělal. Také stále musíte mít ve své krabici na nářadí kleště s kulatým nosem. Pro mě jsem však udělal z 6stupňových kleští moje primární kleště s kulatým nosem místo záložního / speciálního nástroje.

Jedna poslední věc, která se mi líbí na 6stupňových kleštích, je, že můžete nechat drát omotaný kolem stupně hlavně, když omotáváte smyčku. Tím se zachová tvar smyčky a zabrání se tomu, aby omotávka smyčku utáhla a zmenšila ji během omotávání.

Doufám, že si koupíte pár 6 stupňové smyčkovací kleště a zjistíte, že jsou snadno použitelné. Použil jsem je téměř výhradně pro projekty v mé nové knize z drátěných šperků professional začátečníky, která bude k dispozici v listopadu 2022. Nyní jsem je úplně zaujatý jejich používáním na všechno. Navíc nejsou drahé.

Prosím, přihlaste se nebo mě sledujte, pokud chcete dostávat upozornění na budoucí příspěvky a novinky o mé připravované knize!

E-mailem: Přihlásit se můžete do poskytnutím vašeho emailu a budete informováni o nových příspěvcích na blogu a speciálních nabídkách.