DPD trials autonomous delivery robots in Milton Keynes

Zásilková doručovací společnost DPD se chystá spustit autonomní doručovací roboty v Milton Keynes jako součást zkušebního provozu s robotikou poháněnou umělou inteligencí a společností Cartken professional doručování na poslední míli.

The DPD Značkoví roboti, kteří budou operovat z firemního skladiště Knowlhill, budou navigovat městskou síť Redway bez provozu, aby se dostali do obytných čtvrtí Shenley Church Stop a Shenley Lodge.

Roboti, pohánění technologií AI, se v současné době „učí“ trasy a poté budou schopni zcela autonomně najít cestu k dodacím adresám. Autonomní a navigační technologie Cartken úrovně 4 je považována za jedno z nejbezpečnějších řešení doručování na poslední míli na trhu a v současnosti ji používá automobilový technologický gigant Mitsubishi v Japonsku a přední společnost professional doručování potravin GrubHub v United states of america.

Příjemci balíku DPD budou o doručení robotem předem informováni, a jakmile potvrdí, že jsou doma a balík převezmou, bude robotic odeslán. Zákazníci budou moci sledovat postup robota na mapě a budou informováni, až dorazí na jejich pozemek. Poté pomocí kódu otevřou zabezpečenou přihrádku a zpřístupní svůj balíček. Jakmile je přihrádka uzavřena, robot se vrátí do skladu pro další dodávku.

Pokud bude zkouška úspěšná, DPD hodlá rozšířit udržitelné, autonomní řešení poslední míle po celém městě, což by jí umožnilo začít odstraňovat tradiční dodávky ze silniční sítě.

Elaine Kerr, generální ředitelka DPD Uk, řekla: „Je to pro nás opravdu důležitá zkouška. Chceme pochopit roli, kterou by doručovací roboti mohli hrát na určitých místech ve Spojeném království. Jsou udržitelným řešením a my skutečně chceme zjistit, zda by nám v budoucnu mohly pomoci vyřadit dodávky ze silnic. Technologie je osvědčená a se značkou DPD vypadají fantasticky.

„Reakce veřejnosti na náš vozový park EV byla úžasná, takže jsem přesvědčen, že zákazníci tyto chytré roboty přijmou jako součást cesty vpřed.

„Realisticky v dohledné době nebudeme kompletně nahrazovat naše řidiče dodávky. A to bychom nechtěli. Služba, kterou poskytují, je fantastická. Ale ve společnosti DPD jsme vždy vedli cestu v oblasti inovací a investic do naší sítě a toto je další logický krok, pokud jde o vývoj doručovacích řešení a práci na našem cíli být nejudržitelnější doručovací společností ve Spojeném království.“

Zkouška je součástí série zelených iniciativ od DPD. Firma již oznámila, že plánuje mít na silnicích ve Spojeném království více než 3 000 elektrických vozidel v letošním roce a 5 000 do roku 2023, kdy bude dodávat výhradně elektrická vozidla do 30 měst.

Obrazové kredity: