DHL announces £482 million investment in UK ecommerce operation

DHL oznámila investici ve výši 482 milionů GBP do své britské obchodní operace DHL Parcel Uk, aby zvládla budoucí růst po 40% nárůstu objemu od roku 2020.

Téměř polovina investice bude směřovat do zcela nového uzlu o rozloze 25 000 m2 v Segro Park Coventry Gateway, který se nachází jižně od letiště Coventry. Nové centrum bude mít kapacitu professional zpracování více než 500 000 položek denně a očekává se, že vytvoří více než 600 nových pracovních míst, včetně skladových, řidičských, administrativních a manažerských pozic.

Bude také obsahovat bezpečné propojené úložiště a celní možnosti pro podporu mezinárodního elektronického obchodu, 48dveřové cross-dock zařízení a nejmodernější mechanizaci, umožňující automatické třídění různých velikostí a hmotností prostřednictvím vysokorychlostního třídění. zařízení.

Společnost také investuje počátečních 64 milionů liber do modernizace vozového parku společnosti s hlavním zaměřením na vozidla na alternativní paliva. Investice do vozového parku zahrnuje 6 plně elektrických 18tn nákladních vozidel, 30 nákladních vozidel na zkapalněný zemní plyn (bio-LNG) a 18 elektrických remorkérů. Po tomto zavedení budou následovat další investice do udržitelného vozového parku.

DHL také investuje více než 190 milionů liber do vytvoření 10 zbrusu nových sběrných a doručovacích skladů po celém Spojeném království, přičemž dalších 20 stávajících poboček se rozšíří a vytvoří celkem dalších 3 500 pracovních míst. Nové lokality byly strategicky vybrány tak, aby zkrátily vzdálenost potřebnou k obsluze zákazníků, umožnily další zavádění elektrických dodávek a zlepšily rychlost služeb.

Peter Fuller, generální ředitel DHL Parcel United kingdom, řekl: „E-commerce bude i nadále utvářet svět kolem nás. Tato investice spolu se silou značky DHL a naším předním přístupem k digitalizaci a udržitelnosti nás staví do silné pozice, abychom mohli využít růst trhu.“

Obrazové kredity: