Bentonite Clay Ruined My Hair (Treatments and What to Do About It)

Odvětví krásy a péče o pleť je plné různých produktů, z nichž každý má svůj seznam doporučení a nedoporučení, pokud jde o aplikaci. Pokud si myslíte, že bentonitový jíl zničil vaše vlasy, je pravděpodobné, že se tak nestalo, takže byste neměli panikařit, alespoň ne okamžitě nebo předtím, než kontaktujete odborníka na péči o vlasy. V mnoha případech jste bentonit neodstranili správně a existují kroky, které můžete podniknout k nápravě problému!

Bentonitový jíl mi zničil vlasy!

Je nepravděpodobné, že by bentonitový jíl zničil vaše vlasy, i když se mohou cítit těžké, lepkavé a v mnoha případech vysušené. Pokud máte pocit, že bentonitový jíl způsobil, že vaše vlasy nejsou dokonalé, první věc, kterou budete chtít udělat, je opláchnout je teplou vodou, abyste otevřeli vlasový folikul a umožnili zbylé zbytky opláchnout. Můžete udělat několik dalších kroků (jako je šamponování a hloubkové kondicionování), aby se vaše vlasy cítily co nejlépe.

Pokud jste přemýšleli o použití bentonitového jílu ve své rutině péče o vlasy, nebo se domníváte, že to zničilo vaše vlasy, čtěte dále a zjistěte více o jílu samotném a o tom, jak opravit jakékoli poškození, které může způsobit!

Práce s bentonitovou hlínou

Před použitím bentonitové jílové masky, která může být fantastickým způsobem detoxikace vlasů přírodními složkami, musíte znát svůj typ vlasů. Bentonit může vysušovat vaše vlasy, takže pokud máte kadeře náchylné k lámání a lámavosti, bentonitový jíl pro vás nemusí být vhodný.

Co je bentonitový jíl?

Bentonitový jíl, který se obvykle tvoří ze sopečného popela, je bohatý na živiny a účinný prostředek pro vyrovnávání pH pokožky a vlasů. Má mnoho použití ve světě zdraví a krásy a někdy se používá v hydratačních krémech k léčbě specifických kožních onemocnění. Bentonitový jíl dokáže zázraky na mnoha typech vlasů, ale na jiných může způsobit zmatek.

Bentonitový jíl a porézní vlasy

Pokud jste již provedli nějaký výzkum o bentonitovém jílu, pravděpodobně jste četli něco, co uvádí jeho účinky na porézní vlasy. Bentonitový jíl může být prospěšný professional většinu typů vlasů, ale pokud máte porézní vlasy, může se rychle svléknout a absorbovat vodu z vašich pramenů a zanechat vám vysoce dehydratované kadeře.

Pokud máte porézní vlasy, můžete použít bentonitový jíl pouze na pokožku hlavy a ponechat jej po délce vlasů. S metodou pouze na vlasovou pokožku se můžete vyhnout tomu, aby jíl vytahoval z vlasů příliš mnoho vlhkosti při detoxikaci a čištění pokožky hlavy.

Jak zjistit, zda máte porézní vlasy

Pokud si nejste jisti, zda máte porézní vlasy, existuje několik způsobů, jak to zjistit. Vlasy s nízkou pórovitostí ve sprše příliš rychle neabsorbují vodu a jsou často mastné nebo lesklé. Může se však také zdát suchá na dotek, protože kutikuly jsou pevně uzavřeny.

Vlasy s vysokou porézností velmi rychle absorbují vodu ve sprše a mají suché konečky, postrádají lesk a většinu času zůstávají krepaté. Kutikuly vlasů s vysokou porozitou jsou otevřené a typicky poškozené.

Mám na vlasy používat bentonitový jíl?

Zda byste měli nebo neměli používat bentonitovou jílovou masku na vlasy, je zcela na vás. Pokud si myslíte, že jsou vaše vlasy příliš porézní, a proto absorbují příliš mnoho produktu, možná budete chtít upustit od produktu, který může vysušovat, protože by mohl mít velmi dobře pocit, že vaše vlasy ničí.

Pokud však máte zdravé, neporézní vlasy, které potřebují detox, bentonitový jíl by professional vás mohl být perfektní! Vždy je nejlepší dělat významná rozhodnutí o vlasech s pomocí profesionálního stylisty, který zná vaše vlasy a pouze on vám může říct, jaký by mohl být potenciální výsledek použití masky na vlasy s bentonitovým jílem. Bezpochyby není vhodný pro každý typ vlasů, takže při používání bentonitu musíte postupovat opatrně. Pokud jste již s aplikací bentonitu pokračovali a máte pocit, že vašim vlasům více škodí než pomáhá, probereme, jak to napravit.

Jak opravit možné poškození bentonitového jílu

Pokud jste si udělali masku na vlasy z bentonitového jílu bez pokynů profesionála a obáváte se, že to zničilo zdraví vašich vlasů, existuje několik věcí, které můžete udělat, abyste své vlasy dostali zpět do původního stavu a cítili se jako obvykle.

Opláchněte teplou vodou

První věc, kterou musíte udělat, pokud se obáváte, že bentonitový jíl zanechal vaše vlasy ve špatném stavu, je opláchnutí teplou vodou. Ujistěte se, že nepoužíváte studenou vodu nebo opaření horkou. Měl by být vlažný, aby jemně otevřel vlasovou kutikulu a nechal bentonit důkladně vymýt. Pokud je voda při oplachování zakalená, máte ve vlasech stále jíl.

Posoudit

Jak se cítí vaše vlasy po opláchnutí? Je suchý nebo těžký? Připadá vám to stále zatížené hlínou? Pokud jsou vaše vlasy lepkavé, ve vašich pramenech je stále jíl, takže opláchnutí opakujte. Pokud se vaše vlasy cítí zatížené, budete chtít přejít ke kroku tři. Pokud se vám bude zdát zamotané, zauzlované a suché, můžete přejít ke kroku čtyři.

Důkladně omyjte

Zatížené nebo těžké vlasy by po bentonitové masce mohly potřebovat šampon. Mytí šamponem bez sulfátů a silikonů vám pomůže vyčistit jílovou masku z vlasů a zanechá je na pocit lehčí.

Hluboký stav

Pomohlo by, kdybyste po masce z bentonitového jílu vždy používali dobrý hloubkový kondicionér. Protože bentonit může být tak tvrdý, použití hloubkového kondicionéru nebo hydratační masky může pomoci vašim vlasům zotavit se z procesu odlupování a odstraňování nánosů. Pokud se po bentonitové masce potýkáte s velkým množstvím zacuchání a suchosti, ale vaše vlasy se nelepí, umyjte si šampón a poté naneste hloubkový kondicionér.

Následná péče

Vaše vlasy budou vyžadovat následnou péči po ošetření bentonitovým jílem. Nejlepší by bylo, kdybyste i nadále používali hutné kondicionéry a šampon s čistými a zdravými ingrediencemi jako v salonu. Bentonitový jíl dokáže zázraky a zanechá vlasy svěží a čisté, ale poté obvykle vyžaduje kontrolu poškození.

Úspěšné použití bentonitového jílu

Na internetu kolují tisíce úspěšných příběhů týkajících se bentonitového jílu a toho, jak zlepšuje nebo ničí vlasy. Vaše výsledky budou do značné míry záviset na typu vašich vlasů a nemůžeme vám doporučit sejít se s vaším stylistou ohledně tématu předtím, než si namícháte masku a aplikujete ji na své nic netušící prameny.

Bentonitový jíl má spoustu výhod, ale pokud jej použijete nesprávně nebo na vlasy, které nejsou dostatečně silné, aby si s ním poradily, tyto výhody pravděpodobně neuvidíte. Nechte si k tomuto tématu poradit od odborníka na péči o vlasy, a pokud vám dá souhlas, pečlivě dodržujte jeho pokyny, abyste dosáhli co nejlepších výsledků.