Amazon Prime Day Deals & Insights for 2023

Lekce z roku 2022

  • Maloobchodníci v Usa a Spojeném království chránili své letošní marže tím, že se rozhodli zlevnit více produktů s nižším průměrným snížením než před pandemií.
  • Vysoký počet většinových výprodejů SKU ve Spojeném království u produktů se slevou mezi 20 % až 30 % naznačuje, že k nalákání spotřebitelů nejsou nutné vysoké slevy. Nezapomeňte však využít dny událostí k dalšímu tlačení nechtěných zásob.
  • Nejmenší část zlevněných stylů v Usa a Velké Británii měla spací prádlo a spodní prádlo.
  • Maloobchodníci v obou regionech zahrnuli fráze „nakupování je nejlepší den“ a „nejlepší nabídka“.s“ prostřednictvím e-mailu, abyste upoutali pozornost nakupujících, kteří hledají nabídky Amazon Primary Working day.
  • Zatímco široká škála slev byla propagována prostřednictvím e-mailu, 50% nabídky včetně „50 % sleva“, „50 % sleva na prodej“ a „až 50 % sleva“ byly oblíbené mezi americkými a britskými maloobchodníky zahrnujícími oblečení, obuv a doplňky. a domácí e-maily.

Přijaté slevy

Slevy v roce 2022 dosáhly ve dnech hlavní události historického maxima po loňském úsilí o kompenzaci ztrát souvisejících s COVID. Spojené království překonalo předpandemickou úroveň se slevou 72 % produktů ve srovnání s 67 % v roce 2019. Průměrná výše slevy byla stále v souladu s roky 2019 a 2020 a v posledních čtyřech letech se nedotkla hranice 40 %.

Dříve byly produkty v United states of america zlevněny za vyšší průměr, ale letos průměr klesl, aby se více přiblížil Spojenému království. Takže zatímco letos bylo zlevněno více možností – ve Spojeném království o 5 % a v United states of america o 13 % více – maloobchodníci hodnotu produktu chrání. Toto je obzvláště užitečná strategie professional přesun akcií na konci sezóny, aniž byste riskovali svůj konečný výsledek.

US a British isles Primary Working day Discounting 2020, 2021 a 2022

Produkty skladem 13.–14. října 2020, 21.–22. června 2021 a 12.–13. července 2022

Prop. % = Podíl produktů se slevou / Prům. % = Průměrná částka slevy

V United states of america byly výprodeje většiny SKU nejčastější u produktů snížených o 50 % až 60 % ve stejných dnech předchozího týdne však došlo k polovičnímu počtu výprodejů této skupiny. Prime Day jednoznačně ovlivnil nákup spotřebitelů.

Naproti tomu Spojené království zaznamenalo většinu aktivit SKU při nižších sníženích. To potvrzuje, že spotřebitelé jsou rádi, že nakupují pod 50% slevou, ale ve srovnání s předchozím týdnem byla pozorována malá změna ve strategii maloobchodních slev a on the internet prodejů. I když je důležité chránit své marže, využijte speciální akce k propagaci akcií, které potřebují zúčtování nebo se snaží přesunout.

První většinový SKU v United states of america a Velké Británii se vyprodá % slevou

Produkty s první většinou SKU se vyprodají mezi 12. a 13. červencem 2022


Kategorie sníženy

Ve Spojeném království měly šaty nejvíce produktů se slevou 85 % tato kategorie však měla nejnižší slevu mezi ostatními analyzovanými kategoriemi ve výši 33 %. To ukazuje, že britský trh byl přesycen šaty, ale maloobchodníci příliš neslevili, aby je prodali. Topy byly kategorií s nejvyšším procentem produktů zlevněných v United states s 59 %, těsně následované svrchním oblečením s 58 %.

Na obou trzích mělo oblečení na spaní podobný příběh. V United states a Spojeném království činil podíl slevy 55 % a 61 %, zatímco výše slevy byla 39 % a 35 %. Slevy na spodní prádlo byly v obou regionech také podobné, přičemž Spojené království zlevnilo o 6 procentních bodů více stylů než United states of america na úrovni 41 %, zatímco Usa měly hlubší slevy na úrovni 41 %, tedy o 6 procentních bodů vyšší než ve Spojeném království.

Spojené království drasticky zlevnilo šaty a svrchní oděvy na 85 % a 83 % sortimentu, zatímco Spojené státy zlevnily pouze 55 % a 50 %. Navzdory tomuto rozdílu byly částky slev relativně podobné, v rozmezí od 33 % do 41 % pro obě kategorie.

US & Uk Key Day slevy podle kategorie

Průměrná inzerovaná sleva 13. července 2022

Discount Prop = Proporce slevy / Částka slevy = Částka slevy


Klíčové zprávy a nabídky

Aby mohli konkurovat Amazon Primary Day, maloobchodníci včetně Sweaty Betty a Delicate Surroundings prostřednictvím e-mailu zmiňovali „nakupování je nejlepší den“, zatímco Uncommon Feeling použil frázi „nabídky v hlavním vysílacím čase“. Během těchto dvou dnů byly běžně propagovány výprodeje na konci sezóny, kdy maloobchodníci prosazovali letní produkty včetně šortek, šatů a triček, zatímco ASOS a Energetic věnovaly e-maily kolekcím plavek. Slevy ve výši 50 % byly protlačeny, přičemž e-maily propagovaly „50 % slevu“, „50 % slevu na prodej“ a „až 50 % slevu“, zatímco Evans a Dune se odvážili nabídnout „až 70 % slevu“.

Profesionálové z maloobchodu jako vy odebírají týdeník Insider Briefing professional více statistik podložených daty doručených přímo do vaší schránky.