4th Of July Activism and Inspiration

Začněme 4. července písničkou! Kliknutím na odkaz níže zobrazíte výkonnou adaptaci Reiny del Cid „My State ‘Tis of Thee“.

“Země dystopie”
Náboženská krátkozrakost.”

Ti z vás, kteří jsou v NYC a nemají tam žádné plány velmi v blízké budoucnosti se ke mně dnes v 17 hodin může připojit na tomto pochodu v Brooklynu.

Nejste v New Yorku nebo jinak nedostupní? Nebojte se! V mém nejnovějším článku mám týdenní možnosti aktivismu professional lidi v NYC a po celé zemi Nedělitelná aktivace NYC zpravodaj.

PŘEČTĚTE SI E-newsletter A AKTIVUJTE SE!

Na vzdělávací frontě, není čas jako dnes číst (nebo znovu číst) slavný projev státníka/řečníka/abolicionisty Fredericka Douglasse ze 4. července. Pokud jste spíše posluchači než čtenáři, máte štěstí, protože můžete slyšet, jak to čte James Earl Jones.

JAMES EARL JONES PŘEČTE DOUGLASSOVOU PROJEV.

Kdykoli si znovu přečtu tento projev, vždy mě jeden jeho prvek zasáhne jinak než minule, v závislosti na aktuálním dění. Dnes je to tato pasáž:

Ve státě Virginia je sedmdesát dva zločinů, které, pokud je spáchal černoch (bez ohledu na to, jak nevědomý je), ho vystavují trestu smrti zatímco pouze dva stejné zločiny vystaví bělocha podobnému trestu.

Jak málo se změniloa jak tvrdě musíme bojovat! Ale nezoufejte. Jak řekla Coretta Scott Kingová: „Svoboda není nikdy skutečně vyhrána. Vyděláš si to a vyhraješ to v každé generaci.” Pojďme vyhrát.