10 Best Monsoon makeup tips to follow

Tipy na líčení v tomto monzunu

Je monzunové období a mnoho make-upu bylo zničeno kvůli náhlému lijáku. Určitě jste se setkali s náhlým deštěm, který měl za následek tekoucí oči s řasenkou a zničený make-up. Samozřejmě existují voděodolné varianty, ze kterých si můžete vybrat, a proto si možná budete chtít přečíst naše tipy a návrhy, které by vám měly pomoci perfektně nosit make-up,

02220702 1 ZVLHČUJTE 1
V tomto monzunu zvlhčujte
  • Navlhčit: První věc, kterou si musíte zapamatovat, je pravidelně zvlhčovat pokožku, protože počasí by bylo většinou vlhké. Vlhké počasí může způsobit vysušení pokožky, a proto ji musíte v pravidelných intervalech hydratovat. Ujistěte se, že máte po ruce dobrý hydratační krém, abyste jej mohli použít před nanesením jakéhokoli make-upu.
02220702 2 VYČISTIT
Vyčistěte v tomto monzunu
  • Očistit: K důkladnému vyčištění pleti musíte mít po ruce dobrý adstringent. Stačí do ní namočit trochu bavlny a poté si jím potřít obličej; to by mělo pomoci vyčistit vaši pokožku. Můžete také použít toner a poté použít primer před použitím jakéhokoli make-upu. Musíte si uvědomit, že toto je období dešťů a použití primeru by mělo umožnit, aby váš make-up vydržel déle a nestékal z vašeho obličeje skvrny.
02220702 3 MAKE-UP NA PRÁŠKOVÉ BÁZI
Pudrový make-up v tomto monzunu
  • Make-up na bázi prášku: Jeden z nejlepších tipů, které určitě dostanete, je, že musíte použít více prášků a trochu krému. Posvítit musíte i na hydratačním krému a korektorech; pamatujte, že déšť vás může kdykoli zastihnout. Vzhledem k tomu se můžete rozhodnout pro pudrový make-up a jít na matný efekt, a co víc, pudrový make-up vydrží déle ve vlhkém počasí.
02220702 4 NÁTĚRY NA RTY
Odstíny rtů v tomto monzunu
  • Odstíny na rty: Kvůli vlhkému počasí musíte jít na barvy na rty. Můžete použít lesk na rty nebo krémovou rtěnku, ale obojí by během tohoto vlhkého období krvácelo. A to je důvod, proč musíte jít do odstínů rtů a vyhnout se jasně červeným a šarlatovým odstínům a místo toho se rozhodnout pro hnědé nebo růžové odstíny – zaměřte se na matný povrch a ten by měl být vzhledem k dešti tak akorát.
02220702 5 ŘASENKA
Řasenka v tomto monzunu
  • Řasenka: Jakkoli je to těžké uvěřit, lidé používají řasenku nebo spíše Khol více než 4000 let. Vzpomeňte si na starověký Egypt a získáte obrázek; Starověcí egyptští dělníci dokonce stávkovali a požadovali více kholu pro své oči. Každopádně v tomto období dešťů se musíte rozhodnout pro voděodolnou řasenku. Určitě nechcete, aby vám řasenka stékala a zničila celý makeup – to se totiž může stát, když se rozhodnete pro obyčejný druh. Ujistěte se tedy, že v tomto ročním období používáte voděodolnou řasenku.
02220702 6 VODOTĚSNÝCH OČNÍCH linek
Vodotěsné oční linky v tomto monzunu
  • Voděodolné oční linky: Oční linky můžete rozzářit oči a bez nich by žádný make-up nebyl dokonalý. Během monzunového období si ale musíte vzít voděodolné oční linky. A nezapomeňte, že není úplně bezpečné používat oční linky na spodních víčkách, takže je používejte pouze na horní víčka.
  • Tvářenka na pudrové bázi: Můžete použít tvářenku, abyste zvýraznili lícní kosti a přidali barvu na svůj obličej. Vzhledem k tomu, že toto je období dešťů a po většinu času bude vlhké počasí, možná budete chtít zvolit tvářenku na pudrové bázi spíše než jakoukoli krémovou – to by mělo pomoci vašemu make-upu vydržet déle.
02220702 8 OČNÍ STÍNY
Oční stíny v tomto monzunu
  • Oční stíny: Totéž platí pro všechny oční stíny, které můžete použít. Jen nezapomeňte během monzunového období používat pastely, krémově růžovou, béžovou a další podobné odstíny. Tyto odstíny by měly pomoci doplnit zbytek vašeho make-upu a zajistit, že použijete spíše pudrovou formu než jakoukoli jinou variantu.
02220702 9 LEHKÝ MAKEUP
Lehký make-up v tomto monzunu
  • Lehký make-up: Pamatujte, že toto je monzunové období, takže méně je vždy lepší. Vyberte si lehkou bázi pod make-up, která pomůže vaší pleti lépe dýchat. Pamatujte, že počasí bude vlhké a pravděpodobně byste se také více potili. Takže si musíte dát lehký make-up, který můžete v případě potřeby snadno retušovat. Bylo by dobré sáhnout po pudrovém make-upu spíše než jakékoli jiné variantě, aby vám make-up vydržel docela dlouho. A pamatujte si, že když se potíte, váš make-up se může nutně roztrhat, což je důvod, proč nošení lehkého základu pro váš make-up dává dokonalý smysl.
02220702 10 OBOČÍ
Obočí v tomto monzunu
  • Obočí: Bylo by dobré nechat si upravit a upravit obočí, zvláště pokud jste plánovali důležitý večer. Můžete zajít do každé kosmetičky a nechat si obočí upravit a doplnit pomocí tužek na obočí. To by vám určitě mělo pomoci vypadat co nejlépe.

Toto jsou některé ze základních make-up tipů a návrhů, které byste potřebovali pro toto monzunové období. A pamatujte, že je také důležité, abyste jedli zdravě a neustále dodržovali přísný dietní režim. To by vám mělo umožnit udržet si dobrou zářící pleť a krásnou pleť, a to za všech okolností. Jen se ujistěte, že vaše tělo dostává denně požadované minerály, vitamíny a živiny a měli byste pro to vypadat mnohem lépe. Nezapomeňte, že pokud vám určitý make-up způsobí vyrážku, musíte přestat používat tuto konkrétní značku. Je možné, že jste si vyvinuli alergii na sloučeninu obsaženou v tomto make-upu. Ale dobrou zprávou je, že existuje tolik make-upů, takže byste měli být schopni zvolit takový, který nezpůsobuje žádné nežádoucí reakce na vaši pokožku. A s těmito návrhy byste si měli umět vybrat správně, pokud jde o make-up a ve výsledku vypadat skvěle.